در این ویدیو درخصوص ساختار باغ پرندگان تهران توضیح دادیم

باغ پرندگان تهران با مساحتی بالغ بر 23 هکتار، از دو بخش عمده با نام های فاز 1 و فاز 2 تشکیل شده که مجموعا حدود 7500 قطعه پرنده از 180 گونه در این دو فاز نگهداری میشوند.
فاز 1 باغ پرندگان در سال 1392 به بهره برداری رسید. در این قسمت قفسهایی ایجاد شده و محل نگهداری پرندگانی است که امکان همزیستی با سایر پرندگان را ندارند.

برای مثال پرندگان شکاری و مرغ مینا در این فاز نگهداری میشوند. بخش گرمسیری، یکی از زیرمجموعه های فاز 1 است که همانطور که از اسمش
پیداست پرندگانی در آنجا نگهداری میشوند که به طور طبیعی متعلق به زیستگاه های استوایی هستند. از جمله
این پرندگان میشه به انواع طوطیها، تراکو و کاساواری اشاره کرد. در بخش گرمسیری، دما و رطوبت به صورت پیوسته توسط سیستمهای اتوماتیک پایش و تنظیم میشود.


و اما فاز 2 باغ پرندگان

یک سطح 6 هکتاری است که توسط بزرگترین سازه تور و کابل خاورمیانه احاطه
شده. برای ساخت این سازه، 70 کیلومتر کابل استفاده شده که مجموع وزن آن حدود 2500 تن است. برای نگهداری این سازه فولادی عظیم، از 12 ستون اصلی و 68 ستون فرعی استفاده شده که طول آنها بی ن 30 الی 50 متر متغیر است. پرندگانی که امکان همزیستی دارند و با اقلیم چهار فصل تهران سازگار هستند، در فاز 2 رها هستند. از جمله این پرندگان میتوان به انواع قرقاول، کبک، طاووس، سهره، قوها، پلی کان، درنا و غیره
اشاره کرد. این فضای بزرگ با ایجاد یک زیستگاه ش به طبیعی، امکان پرواز را برای پرندگان فراهم میکنه.
در این فاز بخشهای مختلفی برای ارائه خوراک پرندگان درنظر گرفته شده که روزانه با انواع مختلفی از خوراکیها پر میشوند و پرندگان میتوانند خوراکی دلخواهشان را انتخاب کنند.

زیر مجموعه های فاز 2 عبارت اند از:

زیستگاه طاووسها، زیستگاه نیزار، منظرگاه، دریاچههای میانی، آبشار و دریاچه اصلی که هرکدام جذابیت ویژهای دارند.

مسیر بازدید:


مسیر بازدید شما عزیزان از فاز 2 شروع میشه و بعد از بازدید کامل، وارد فاز 1 میشوید. پیشنهاد میکنیم دربازدید از فاز 2 اصال عجله نکنید و سعی کنید تمام زیر مجموعه ها را که توسط تابلوهای نشان گر مشخص شده اند بازدید کنید.

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X